Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Disney Plus Hata Kodu 83 Çözümü

admin
01 Ağu 2022
Disney Plus Hata Kodu 83 Çözümü

Disney Plus aboneleri, video oynatmaya çalışırken bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Ve bu problemler arasında platformda en sık görülen problem “Hata Kodu 83”. Peki, bu hata kodu 83 uyarısı alındığında ne yapılabilir? Hata Kodu 83 nasıl çözülür? Bu problemin ortadan kaldırılması için hangi yollar izlenmelidir? İşte Disney Plus Hata Kodu 83 Çözümü yolları.

Walt Disney Company’nin talebe dayalı bir bölümü olan Disney Plus, 2019 yılından itibaren faaliyet gösteriyor. Abonelik sistemine göre çalışan video sisteminde kullanıcılar da zaman zaman bazı problemler ile karşılaşabilmekte. Değişen teknoloji, kullanılan cihazların farklılaşmasıyla birlikte Disney Plus platformunda kısmi hatalarla da karşılaşmak mümkün. Öyle ki kullanıcıların hesaplarında en sık sorun yaşadığı konu ise hata kodu 83 uyarısı. Peki, bu hata kodu 83 uyarısı alındığında neler yapılmalıdır.

Hata Kodu 83, Disney Plus üzerinden bir video oynatmaya çalışırken görülmektedir. Ve o an mesaj olarak da ekranda “Bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin…” uyarısı gelir. Bu hata koduyla ilgili çözümü ve izlenmesi gerekenler ise şunlardır. Öncelikle sebebine bakalım.

1- Hata kodu 83 genellikle cihaz uyumsuzluğu ya da bağlantı hatası sırasında karşımıza çıkmaktadır.

2- Disney Plus videolarına erişmek için desteklenmeyen bir cihazdan giriş yapmışsınızdır. Örnek verecek olursak, uygulama yerine eski sürüm bir web browserdan Disney Plus’ı kullanıyorsunuzdur.

3- Yavaş internet veya değişen sürekli IP.

HATA KODU 83 SORUN GİDERME

Hata kodu 83’ün muhtemel sebeplerini öğrendikten sonra çözümleri ne olacak? Bu hatanın düzeltilmesi için şu adımları uygulayabilirsiniz.

1- Disney Plus’ın desteklediği uygulamayla profilinize giriş yapınız.

2- DisneyPlus.com adresine giderek, internet bağlantınızı ve hızını kontrol ediniz.

3- Disney+ uygulamasının güncel olduğunu kontrol ediniz. Gerekirse yeniden başlatın veya siteyi

4- Olası hata kodunu aldığınızda uygulamayı kapatıp tekrar açınız.

5- Son olarak internet sağlayıcı modemini kapatıp açınız. Ve de olası yönlendirme yapılmışsa gücü kesip yeniden başlatınız.

NOT: Olası sorunun devam etmesi sonrası Disney Plus (Disney+) müşteri temsilcisi iletişim numarasını arayınız. Disney Plus iletişim numarası 0800 621 2127’tur. Ayrıca ararken uluslararası için +90 kodunu kullanınız. Arama sırasında yerel veya uluslararası ücretlerin uygulanabileceğini de unutmayınız.

izletiyoruz.com sitemiz üzerinden korkudan gerilime, polisiyeden aksiyona daha yüzlerce çeşit filmi ve televizyon dizsini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Sizlerde görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap