Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Disney Plus Bu Yaz Türkiye’de Yayına Başlıyor!

admin
23 Nis 2022
Disney Plus Bu Yaz Türkiye’de Yayına Başlıyor!

The Walt Disney Company‘nin dijital içerik platformu Disney Plus, Türkiye’ye geleceğini resmen duyurdu. Platform, yayına başlayacağı kesin tarihi yaz ayları olarak işaret etmişti. Sonunda 14 Haziran olarak kesin bir tarih verildi.

Uzun zamandır Türkiye’ye geleceğine dair iddialar duyuyorduk ve son olarak RTÜK’ten 10 yıllık lisansa dair bu haberi almıştık. Yani Disney Plus bu yaz Türkiye’de yayına resmen başlıyor.

Disney+, adına yapılan resmî açıklama, bu yayım servisinin ne zaman kullanıcıya sunulacağına dair net bir tarih veremiyordu. Fakat beklenen tarih sonunda geldi! Disney+, önceki haberleri yeniden doğrulayarak bu yaz Türkiye’de yayım servisinin kullanılmaya başlayacağını duyurdu. Gazeteci Birsen Altuntaş, Disney+‘ın Türkiye’ye geleceği tarih hakkında daha önce açıklama yapmıştı. 14 Haziran tarihinde Disney+ bu yaz resmen yayına başlıyor!

FİYATLAR ŞİMDİDEN BELLİ

Yaz aylarında ülkemizde yayına başlayacak olan aylık abonelik bazlı bir programdır. Şu anda platformun ücretlerinin Netflix’ten daha uygun ve Amazon’dan daha pahalı olduğunu biliyoruz.

DİSNEY+ TÜRKİYE ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR?

Disney+’ın Türkiye’deki abonelik ücretini fiyat performansa vurmak için doğrudan para birimi dönüştürmeye değil, rekabet eden ücretlere başvurmak en mantıklısı olacaktır. Çünkü ülkemizde hizmet veren Netflix ülkemizdeki en pahalı dijital içerik platformudur. Dolar bazında %75 daha az ücret alıyor. Amazon ise fiyatlandırmasıyla Türkiye’ye büyük bir ayrıcalık sunuyor.

Ülkemizde hizmet veren popüler uluslararası dijital içerik platformlarının yurt dışı ve Türkiye ücretleri ise aşağıdaki gibidir:

NETFLIX:

Yurtdışı ücretleri: 9.99$, 15.49$, 19,99$/ay

Türkiye ücretleri: 26,99 TL, 40,99 TL, 54,99 TL/ay

AMAZON PRİME VIDEO:

Yurtdışı ücreti: 12,99 $/ay

Türkiye ücreti: 7,90 TL/ay

Disney+, üyelerinden aylık 34,99 veya yıllık 349,90 TL ödeme bekliyor. Ülkemizde bu yaz yayına başlayan Disney Plus için bu ücretlendirme ne gibi bir etki yaratacak şimdiden bir şey söylemek zor. Yine de platformun tüm Disney kataloğunu ve daha fazlasını içerdiğini düşünürsek Amazon kadar indirimli olduğunu söylemek zor. Öte yandan ülkemizde Netflix ve yerel platformlarla rekabet edebilmek için fiyatları aynı seviyede veya tek tıkla tutması gerekiyor.

izletiyoruz.com sitemiz üzerinden korkudan gerilime, polisiyeden aksiyona daha yüzlerce çeşit filmi ve televizyon dizsini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Sizlerde görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap