Videoların Açılması İçin Lütfen Bekleyin! Alternatif seçeneklerinin gelmesi için sitemize üye olup yorum yazmanız gerekmektedir

Başlangıç İzle

admin
01 May 2022
Başlangıç İzle

Başlangıç ya da orijinal adı ile Inception, 2010 yılında vizyona girmiştir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Christopher Nolan yaparken, filmin başrolünde Leonardo DiCaprio yer almaktadır. Film bünyesinde önemli oyuncular barındırmaktadır. Bu önemli oyuncuları şu şekilde sıralayabiliriz: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Cillian Murphy, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard ve Michael Caine. Filmi Başlangıç İzle etiketiyle sitemizden ücretsiz olarak HD kalitesinde donmadan izleyebilir ve indirebilirsiniz.

BAŞLANGIÇ FİLMİN KONUSU NEDİR?

Filmin yönetmeni ve aynı zamanda da senaristi olan Nolan, bu film üzerinde uzun zamandır düşündüğünü söylemektedir. Filmin konusuna gelecek olursak, rüya içinde rüya kavramı önümüze çıkmaktadır. Cobb (Leonardo DiCaprio), cezasından dolayı ülkesine girememektedir. Bir iş adamı Cobb’a kendisi için bir iş yapmasını teklif eder, eğer işi başarırsa Cobb’un ülkeye girmesini sağlayacaktır. Cobb, ekibini toplamaya başlar, çeşitli görevler için çeşitli insanları toplamayı başarır ve göreve başlanır ancak ekip şunu da bilmektedir ki rüyalara girmek çok tehlikeli olabilir. Cobb’un eşi rüya ve gerçek arasında bocalamasından dolayı hayatına son vermiştir. Filmi konusu defalarca izlenebilir kılmaktadır. Başlangıç yani Inception filminin güncel IMDb puanı ise 8.8’dir.

KİŞİNİN RÜYASI KONTROL EDİLEREK BİLGİ ÇALINABİLİR Mİ?

Filmde, Robert Fischer (Cillian Murphy) babasının ölümünden sonra şirketin başına geçmiştir. Cobb ve ekibinin Saito’dan (Cobb’a teklif yapan iş adamı) aldıkları iş ise Robert Fischer’in rüyasına girip bir kasanın şifresini öğrenmeleridir. Cobb ve ekibi Fischer’ın rüyasına girmeyi başarır ancak kasanın şifresine ulaşmak o kadar kolay olmayacaktır. Rüya içinde rüyaya girmek zorunda kalan ekip, birçok zorlukla mücadele etmek zorunda kalacaktır. Peki, kişinin rüyasına girmek mümkün müdür? Başkasının rüyası kontrol edilebilir mi? Kişi kendi rüyasını bir ölçüde kontrol edebilir ancak bu senaryo yazar gibi olmayacaktır, başkalarının rüya kontrolü ise şu anki bilgilerimize göre pek mümkün gözükmemektedir.

BAŞLANGIÇ FİLMİ NASIL BİR FİLM?

Dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan’ın yaratıcı, heyecanlı ve olağanüstü kurguya sahip filmlerinden biri olan Başlangıç, tıpkı Nolan’ın diğer filmleri gibi izleyiciye eşsiz dakikalar vaat ediyor. Peki, Nolan’ın diğer önemli filmleri neler? Nolan’ın ilk uzun metrajlı filmi Takip (Following), 1998 yılında vizyona girmiştir. Film, genç bir yazarın yazabilmek için yabancıları takip edip yazım materyali toplamasını konu alır. Nolan’ın geniş çevrelerce tanınmasını sağlayan film ise dilimize Akıl Defteri olarak çevrilen ve 2000 yılında vizyona giren Memento’dur. Filmin konusu, yaklaşık 15 dakikalık hafızaya sahip bir adamın, eşini öldürenlerden intikam almaya çalışmasıdır ancak her şey göründüğü gibi midir? Bu film hakkında, yıllardır süren tartışmalar devam etmektedir.

Filmi izleyip bu tartışmalar arasındaki yerinizi alabilirsiniz. Yönetmenin bir diğer başyapıt olarak görülen filmi Prestij (Prestige), 2006 yılında vizyona girmiştir. Bu filmden önce yönetmenin Batman üçlemesinin ilk filmi olan, Batman Başlıyor (Batman Begins) filminin vizyona girdiğini de belirtelim. Yönetmenin vizyona giren son filmi ise bu yıl vizyonda yerini alan Tenet’tir. Filmin başrolünde, Robert Pattinson yer almaktadır.

BAŞLANGIÇ FİLMİ FRAGMANI İZLE

 BAŞLANGIÇ FİLMİ OYUNCU KADROSU

 Leonardo DiCaprio

Joseph Gordon-Levitt

Elliot Page

Ken Watanabe

Tom Hardy

Dileep Rao

Cillian Murphy

Tom Berenger

Marion Cotillard

Pete Postlethwaite

Taylor Geare

izletiyoruz.com sitemiz üzerinden korkudan gerilime, polisiyeden aksiyona daha yüzlerce çeşit filmi ve televizyon dizsini ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Bu konu hakkında düşünceleriniz nedir? Sizlerde görüşlerinizi ve düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
Zaten üye misin? Giriş Yap